Študenti = novodobá "stratená generácia" ?!

Autor: Zuzana Kolečanská | 21.10.2012 o 21:10 | (upravené 21.10.2012 o 22:52) Karma článku: 11,20 | Prečítané:  1520x

Sedím na intráku a rozmýšľam. Tohto roku som aj ja vstúpila do vysokoškolského života. A  týmto priznávam, že patrím medzi tých „šťastných“ študentov, ktorí si môžu popri škole niečo zarobiť, keďže dnešná doba je taká, aká je.

 

Keď vidím, čo sa za poslednú dobu udialo, behá mi mráz po chrbte. Nikdy som si nemyslela, že aj študentov je schopné okrádať! Ale zabudla som na jeden dôležitý fakt, platí to iba pre tých, ktorí majú tú smolu, či šťastie, že si zarobia len 155 eur. Ak to vezmem tak, že študent by dostával len 2eurá/hod, táto úžasná zmena sa dotkne aj jeho, keďže odpracovaných môžeme mať len 80 hod/ mesačne.(2*80=160 eur) Čiže dotkne sa to všetkých nás. Čím sme si to zaslúžili?!

Zvolili sme si istoty, ale najväčšia istota pre nás je: zrejme odísť niekam za hranice, pretože toto sa nedá tolerovať! Zobrať  z toho mála, čo si človek privyrobí, je naozaj riadne odvážne. Ale áno treba naplniť štátnu kasičku a poslancom nové, drahšie notebooky, pretože zrejme sa im pokazilo jedno tlačidlo na klávesnici, tým pádom už viac niesú  použiteľné.

A áno! Naozaj chválim tento úžastný krok, ktorý sa nakoniec dotkol všetkých prác na dohody. Vraj sa tým v konečnom dôsledku zníži nezamestnanosť. Určite?!  Bude to výhodné pre zamestnavateľov, keď bude musieť za nás a aj ostatných ľudí pracujúcich na dohody platiť odvody? Bude jednoduchšie dotyčného prepustiť, ako zamestnať na trvalo.

Naša budova parlamentu, ktorá sa tak hrdo pýši nad Bratislavou mi pripadá ako jedno veľké vákuum, kde naši poslanci nevidia ďalej ako za múry tejto budovy. Priznávam, rozhodovať a stále vylepšovať náš „slovenský systém" je naozaj ťažké, ale namiesto pomoci je nám skôr spôsobená škoda.

Som zvedavá na ďalšie „opatrenia", ktoré sa nás ako študentov dotknú. Už teraz sa teším na to, ako si v sedemdesiatke vydýchnem a budem si môcť užívať dôchodok. A určite si nezabudnem zvoliť nejakú „istotu" na staré kolená, ktorá mi tesne pred voľbami sľúbi, že môj dôchodok sa zvýši o úbohých 10 eur a ja hneď budem vedieť, koho ísť voliť.

A tak na záver si len poviem: WELCOME TO THE JUNGLE!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

SVET

Šoky, nefunkčné lepidlo a Trump. Ako Rakúsko už deväť mesiacov volí prezidenta

Z víťazstiev sa už tešili, rozhodne sa až teraz.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?